Șapte greșeli cel puțin ciudate s-au petrecut la toate cele șapte goluri marcate în partida Chiajna – Dinamo 3-4, în repriza a doua, între minutele 46 și 81. Vedeți pe digisport.ro toate aceste goluri și spuneți-mi la comentarii dacă vi se pare ceva în neregulă.

Dacă prima repriză a părut una jucată normal, în partea a doua lucrurile au luat-o razna. S-a marcat, în medie, un gol la 5 minute, cu greșeli flagrante ale apărărilor la toate cele șapte reușite.

Fundașul Chiajnei, Andrei Marc, a fost implicat, sau mai degrabă neimplicat, la cel puțin trei dintre golurile lui Dinamo, în timp ce Brănescu, portarul „câinilor”, a greșit la toate cele trei goluri ale Chiajnei.

0-1, Nemec (46): Marc nu sare la minge, e cu picioarele pe pământ, Nemec e cu un metru deasupra lui.

0-2, Salomao (58): Marc e complet amețit, Salomao înscrie dintre el și Bărboianu.

1-2, Bumba (69): Brănescu prinde muște.

1-3, Torje (71): Fundașii Chiajnei șutează unii în alții și se faultează.

2-3, Bud (72): Nedelcearu îl pierde pe Bud, Brănescu iese aiurea.

2-4, D. Popa (79): Bucșa dă mingea în adversar, Marc e iar depășit ușor.

3-4, Marc (81): Nedelcearu nu sare, Brănescu e dezorientat.

După asemenea erori, Departamentul de Integritate al FRF ar trebui să se autosesizeze, dacă el mai există, să vizioneze meciul, dacă managerul acestui departament se pricepe la fotbal, și să trimită sau nu cazul spre Comisia de Disciplină.

Poate că n-a fost nimic necurat, dar, după asemenea erori, repriza a doua trebuie revăzută integral.